Co leczy miód z nawłoci?

Co leczy miód z nawłoci?

Co leczy miód z nawłoci? Miód to produkt spożywczy, który w Polsce cieszy się dużą popularnością. W kraju produkowane są liczne odmiany miodów, w tym miód z nawłoci. Ten naturalny produkt spożywczy jest nie tylko pyszny, ale ma także wiele właściwości leczniczych. W artykule tym zajmiemy się głównie miodem z nawłoci i jego leczniczymi właściwościami. Dowiemy się, jakie substancje zawiera, jakie choroby można nim leczyć, jak go stosować oraz jakie dawki są zalecane.

Nawłoć - skąd pochodzi i jakie ma właściwości?

Nawłoć to roślina zielna, która w Polsce rośnie dziko. Ma charakterystyczny zapach, a jej kolor może wahać się od bladożółtego do ciemnobrązowego. Roślina ta posiada wiele właściwości leczniczych. Zawiera m.in. glikozydy flawonowe, flawony, kwasy organiczne oraz żywice. Dlatego też od wieków wykorzystywana jest w ludowej medycynie jako środek przeciwgorączkowy, przeciwzapalny oraz moczopędny. Działa także na układ pokarmowy, przyspieszając trawienie oraz łagodząc dolegliwości żołądkowe.

Miód z nawłoci - co go wyróżnia?

Miód z nawłoci to produkt o charakterystycznym, lekko korzennym smaku oraz ciemnym kolorze. Jest on wytwarzany przez pszczoły z nektaru kwiatów nawłoci. To roślina, która kwitnie w Polsce w okresie letnim, czyli od czerwca do sierpnia. Z uwagi na krótki czas kwitnienia oraz lokalizację rośliny (często rośnie na terenach zanieczyszczonych) miód z nawłoci jest rzadkim produktem na rynku.

Miód z nawłoci - właściwości lecznicze

Miód z nawłoci ma liczne właściwości lecznicze. Jest on bogaty w enzymy, kwasy organiczne oraz antyoksydanty, które pomagają walczyć z wolnymi rodnikami i wzmacniają układ odpornościowy organizmu. Dzięki obecności naturalnych antybiotyków, miód z nawłoci pomaga w zwalczaniu bakterii i wirusów. Ponadto, regularne spożywanie miodu z nawłoci może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu oraz cukru we krwi.

Miód z nawłoci - na jakie choroby można go stosować?

Miód z nawłoci jest zalecany w leczeniu wielu chorób. Przede wszystkim, dzięki swoim właściwościom przeciwzapalnym i przeciwbólowym, może pomóc w łagodzeniu objawów chorób reumatycznych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów czy choroby zwyrodnieniowe stawów. Ponadto, miód z nawłoci może pomóc w walce z chorobami układu oddechowego, takimi jak kaszel, katar, astma czy zapalenie płuc. Dzięki swoim właściwościom przeciwgorączkowym, miód z nawłoci jest również stosowany w leczeniu przeziębień i grypy.

Miód z nawłoci - jak go stosować?

Miód z nawłoci może być stosowany na wiele sposobów. Najprostszym sposobem jest spożywanie go w czystej postaci, na łyżce lub rozpuszczenie w ciepłej wodzie. Można go również dodać do herbaty, kawy lub mleka. Miód z nawłoci można stosować jako składnik w sałatkach, dressingach czy marynatach. Można go również stosować na skórę jako naturalny krem nawilżający oraz łagodzący podrażnienia.

Miód z nawłoci - jakie dawki są zalecane?

Dawki miodu z nawłoci zależą od celu, dla którego go stosujemy. W przypadku leczenia chorób układu oddechowego, zaleca się spożywanie jednej łyżeczki miodu z nawłoci 2-3 razy dziennie. W przypadku bólów stawów, zaleca się stosowanie okładów z miodu z nawłoci, nakładanych na chore miejsca. W przypadku łagodzenia podrażnień skóry, można stosować miód z nawłoci bez ograniczeń.

Podsumowanie

Miód z nawłoci to produkt spożywczy, który oprócz swojego pysznego smaku, ma wiele właściwości leczniczych. Dzięki zawartości enzymów, antyoksydantów i naturalnych antybiotyków, może pomóc w walce z wieloma chorobami, takimi jak choroby układu oddechowego, choroby reumatyczne, a także łagodzić podrażnienia skóry. Miód z nawłoci jest rzadkim produktem na rynku, ze względu na krótki czas kwitnienia oraz lokalizację rośliny. Jednak warto sięgnąć po ten produkt, gdyż może on okazać się skutecznym lekiem na wiele dolegliwości.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl