Jaki miód na choroby płuc?

Jaki miód na choroby płuc?

Jaki miód na choroby płuc? W medycynie ludowej od wieków miód z mlekiem lub sokiem z aloesu czy z tłuszczem stosowano przy chorobach płuc. Miód zawiera najcenniejsze pierwiastki śladowe, które pomagają radzić sobie z najpoważniejszymi chorobami. Wielu lekarzy zaleca miód na ostre infekcje wirusowe dróg oddechowych, grypę, zapalenie oskrzeli, zapalenie płuc itp. Jeżeli ktoś poszukuje miodu na choroby płuc, powinien skontaktować się z Gospodarstwem Pasiecznym Strzeczona. Pracuje tam pasieka wędrowna, dlatego pozyskiwane są niezwykle wartościowe miody na schorzenia dróg oddechowych.

Przydatne właściwości miodu

Niektórzy wierzą, że miód jest nektarem bogów. Jest znany jako lekarstwo na wiele chorób, w tym choroby płuc. Jeśli chodzi o choroby zakaźne, najlepszym lekarstwem jest ten rodzaj miodu, który ma właściwości antybakteryjne. Wystarczy użyć go po łyżeczce przed posiłkiem lub dodać do ciepłej herbaty lub mleka. Miód hamuje rozwój bakterii.

Jest bardzo dobrze wchłaniany przez organizm: szybko się rozkłada, nie zalegając w przewodzie pokarmowym. W traktatach starożytnej Grecji miód nazywany był płynnym złotem i zalecany jako najlepszy środek na stany zapalne dróg oddechowych. Zawiera naturalny antybiotyk wytwarzany przez pszczoły. Niszczy drobnoustroje, bakterie i grzyby. Jest stosowany w stanach zapalnych płuc, ponieważ przyspiesza proces leczenia.

Miód zawiera 100, a niektóre rodzaje 300 substancji biologicznie czynnych:

  • Białka.
  • Witaminy.
  • Mikro i makroelementy.
  • Fitohormony.
  • Olejki eteryczne.

W organizmie celowo niszczy to, co może zaszkodzić człowiekowi. Lecznicze właściwości miodu w leczeniu chorób płuc są wzmocnione przez fakt, że wiele składników mineralnych wchodzących w jego skład występuje w takiej samej ilości i w takim samym związku jak w ludzkiej krwi. Dzięki temu odpowiednio poprawia się jego wchłanianie, zwłaszcza przez osłabiony chorobą organizm.

Aby oczyścić płuca z flegmy, zaleca się spożywanie miodu z pestkami orzechów laskowych, które są szczególnie pomocne przy przedłużającym się kaszlu. W przypadku zapalenia oskrzeli, procesów zapalnych dróg oddechowych, można gotować 500 g obranych i posiekanych cebul, 50 g miodu, 40 g cukru w 1 litrze wody na małym ogniu przez 3 godziny. Po schłodzeniu przelać płyn do butelek i szczelnie zamknij. Pić 5-6 łyżek stołowych dziennie.

Miód z propolisem na choroby płuc

Propolis to produkt pszczeli, który działa zarówno przeciwzapalnie, odżywczo, jak i antybakteryjnie. Miód z propolisem zwiększa siły obronne organizmu i sprzyja szybszemu wyzdrowieniu w różnych chorobach (propolis wzmacnia lecznicze właściwości miodu). Zażywając ten wyjątkowy produkt można trwale pozbyć się wielu chorób i wzmocnić swój organizm. Generalnie miód z propolisem ma pozytywny wpływ na ludzki organizm. Te produkty pszczele są uznawane na całym świecie za regenerujące i lecznicze. Regularne stosowanie tej mieszanki pomaga wzmocnić organizm, zapobiegać rozwojowi chorób, tworzyć niezawodną ochronę przed wszelkiego rodzaju wirusami. W Pasiece Strzeczona można kupić doskonałe miody wskazane przy schorzeniach dróg oddechowych jak: akacjowy, lipowy, malinowy, spadziowy, gryczany, nektarowo- spadziowy. A także ekstrakt propolisowy 20% będący naturalnym antybiotykiem o właściwościach bakteriobójczych na stany zapalne górnych dróg oddechowych: przeziębienia, kaszel.

Miód spadziowy na choroby płuc

Pszczoły mogą produkować nie tylko miód kwiatowy, ale także tzw. spadź, która zawiera dużo substancji cukrowych i staje się atrakcyjna dla pszczół. W miodzie spadziowym, w przeciwieństwie do miodu kwiatowego, jest znacznie więcej dekstryn i soli mineralnych. Jest bogaty w żywice a także olejki eteryczne i doskonale sprawdza się przy schorzeniach dróg oddechowych, gruźlicy i zapaleniu płuc.  W Pasiece Strzeczona sprzedawane są miody spadziowe liściaste oraz iglaste. Specjaliści przeprowadzają dokładną selekcję, dlatego można nabyć jedynie najwyższej jakości miodu spadziowego. Posiada on działanie bakteriobójcze oraz antybiotyczne co sprawdza się w działaniach profilaktycznych oraz leczniczych przy chorobach płuc.  

Miód gryczany na choroby płuc

Miód gryczany jest jasnobrązowy, z czerwonawym odcieniem, miód o mocnym aromacie i przyjemnym smaku, zawierający dużą ilość białek i składników mineralnych. Miód gryczany jest przydatny przy anemii. Polecany jest także w leczeniu chorób układu oddechowego w tym stanów zapalnych płuc i opłucnej. Miód gryczany bogaty jest w rutynę, która poprawia przyswajalność witaminy C.

Miód lipowy przy chorobach płuc

Miód lipowy ma właściwości antybakteryjne, stosowany jest jako środek wykrztuśny i przeciwzapalny. Tradycyjna medycyna zaleca miód lipowy do leczenia bólu gardła, kataru, zapalenia krtani, zapalenia oskrzeli, zapalenia tchawicy, astmy oskrzelowej. Posiada właściwości antyseptycznie, napotnie, przeciwgorączkowe i może być podawany w czasie chorób płuc.

Miód malinowy przy schorzeniach płuc

Miód malinowy zbierany przez pszczoły w pasiekach położonych w pobliżu polan porośniętych dziką maliną. Miód malinowy ma przyjemny aromat i dobry smak. Kolor miodu jest jasno przezroczysty. Polecany jest w leczeniu przeziębień, chorób płuc, a także jako środek wzmacniający. Przede wszystkim z powodu jego właściwości rozgrzewających, napotnych oraz przeciwgorączkowych.

Jak widać jest wiele rodzajów miodu na choroby płuc, które usprawniają upłynnienie wydzieliny oraz jej wydalenie. Podawanie miodu jest ważne, ponieważ powoduje ustąpienie uciążliwego kaszlu, który często towarzyszy chorobom układu oddechowego. Warto dodawać miody do naparów z ziół rozrzedzających śluz takich jak: szałwia, podbiał, prawoślaz, tymianek, lebiodka, lipa. Miód można rozpuszczać w mleku, herbacie pamiętając, aby nie przekraczać temperatury 40 stopni Celsjusza. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl